Stolní fotbálky pro děti

stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti baví nejenom malé, ale i velké občany po celém světě. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste stolní fotbálek svým dětem pořídili, je potřeba se zaměřit na několik faktorů.

Zároveň doporučuji vyhnout se nákupu od pofidérních obchodů, nebo ze supermarketů. Raději volte specializovaný obchod, popřípadě eshopy typu fotbalky.eu, které se specializují přímo na prodej fotbálků.

Možná si říkáte, co je zapotřebí tady vědět, když mohu vejít do obchodu a sáhnout po prvním stolním fotbálku, který uvidím. Pravdou je ovšem opak, kdy je nutné se zaměřit na to, kdo bude stůl užívat a co od něho vlastně vyžadujete.

Stolní fotbálky pro děti

Faktory si nyní rozdělíme do čtyř hlavních bodů. Prvním bodem je věk hráčů. Kdo bude stolní fotbálek využívat? Některé stolní fotbálky nejsou totiž vhodné pro malé děti a jsou určený například až od určitého věku.

Dále je důležité se zaměřit na to, jak často se bude na stolním fotbálku hrát. Pokud jej budete využívat často, měli byste uvažovat nad kvalitnějším stolním fotbálkem.

Třetí bod spočívá v místě, kde se stolní fotbálek bude nacházet. Budete ho mít doma, na chatě nebo snad na zahradě? Na chatu, kde nebýváte tak často, možná bude stačit nějaký levnější. Naopak domů, kde budete hrát pravidelně se pořadí investovat do kvalitnějšího stolu.

Stolní fotbálky pro děti

Záležet mimo jiné bude i na hmotnosti stolního fotbálku. Už teď je vám jasné, že čím je stůl těžší, tím kvalitnější hra se vám dostane. Představte si, že hrajete s lehkým stolním fotbálkem. Každý odpal nebo sílu, kterou využijete na stole ucítíte, protože se kdykoliv může pohnout. Vaše hra tak nebude dostatečně kvalitní. Na druhou stranu lehčí stoly jsou praktičtější při úklidech nebo stěhování.

Pokud se jedná o stolní fotbálek na příležitostní hraní, postačí vám jednodušší konstrukce, která není tak kvalitní.

Stolní fotbal do dětského pokoje

Specialisté radí s výběrem stolního fotbálku pro děti cca do 10 let:

Zde je možné volit z levnějších a menších stolních fotbalů, jako jsou modely Glasgow Black, dobře skladný Belfast Klapp, nebo od osvědčeného výrobce Garlando, konkrétně model Garlando F-1.

Tyto stolní fotbaly mají menší rukojeti, pouze 13 mm silné tyče s hráči ( dospělý fotbálek má tyče o průměru 16 mm ) a jsou i celkově nižší než „dospělé“ stolní fotbálky.

Michal Podolec, fotbalky.eu

Pro děti středního věku volíme kvalitnější stůl

Jestliže ale stolní fotbálek pořizujete pro starší děti, hmotnost by se měla pohybovat alespoň ve střední třídě, což se týká i samotné konstrukce.

Je lepší v tomhle případě volit kvalitnější konstrukci, která vydrží nápor starších dětí. Na závěr je dobré se dívat také na údržbu stolu.

Stůl je zapotřebí čas od času uklidit, zbavit jej nečistot apod.

Mohlo by vás také zajímat…

Jak položit dřevěnou podlahu

Jak položit dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha se vrací do módy a vystřídala tak koberce a plovoucí podlahy, které dlouhá léta ovládaly trh. Pokud i vy přemýšlíte nad rekonstrukcí a nejste si jisti, jak položit dřevěnou podlahu správně, je tento článek určen přesně pro vás. Ukážeme si totiž, jak ji...

Jaké čerpadlo vybrat do studny

Jaké čerpadlo vybrat do studny

Vlastní studna je obrovskou výhodou pro celou rodinu. Nemusíte se spoléhat na vodárny a mimo jiné i ušetříte nemalé finanční prostředky, co se týče pitné vody. Jestliže nemáte pitnou vodu ve studně, můžete vodu využívat k jiným účelům, ať už se jedná o zálivku zahrady...

Připravte svůj trávník na jaro

Připravte svůj trávník na jaro

Jarní příprava trávníku je velice důležitá, protože během zimního období svým způsobem odpočíval. Pokud chcete mít letos krásný trávník, je potřeba se mu začít včas věnovat. Přípravy na jaro byste v žádném případě neměli podceňovat. Na druhou stranu se nemáte...