Připravte svůj trávník na jaro

Zanedbaný trávník po zimě

Jarní příprava trávníku je velice důležitá, protože během zimního období svým způsobem odpočíval. Pokud chcete mít letos krásný trávník, je potřeba se mu začít včas věnovat.

Přípravy na jaro byste v žádném případě neměli podceňovat. Na druhou stranu se nemáte čeho bát, údržba se týká pouze pár maličkostí.

Jarní příprava trávníku

Trávník se potřebuje po zimním období probudit, a to i přes to, že u nás letos téměř žádná zima nebyla.

Zkuste tedy v první řadě počkat do většího oteplení, kdy se trávník probudí a začne sám růst. Jakmile se tak stane, popadněte sekačku a následně jej zkraťte.

Tím trávník zbavíte nehezké části, která tady s námi je od zimy. Kromě toho je potřeba provést tzv. úklid. Projděte celou zahradu a vše, co se na trávníku nemá nacházet odstraňte. Ať už se jedná o listí nebo větve, nic z toho by se na trávníku nemělo nacházet. Váš trávník by měl volně dýchat, aby mohl poté i správně růst.

Nemějte strach použit i vertikutátor. Pomocí svých nožů a hřídele dokáže trávník dokonale naříznout na správných místech, čímž se do něho dostanou veškeré potřebné živiny.

Mezi živiny patří i samotné slunce, které trávníku pomáhá ve správném růstu. Pomocí vertikutátoru dojde k tzv. provzdušnění trávníku. Ten bude následně moci volně dýchat.

Zbavte se travního plevele

Vždy je dobré ještě celou plochu znovu projít a zbavit se jednak odumřelé trávy, ale také travního plevele.

S tím vám může pomoci speciální vytrhávač či vypichovač plevele (dá se pořídit např. na Kutil.cz).

Holá místa vyplňte osivem

Jakmile učiníte předchozí krok, mohou na vaší zahradě vzniknout holá místa, která můžete zaplnit pomocí kvalitního osiva.

Vždy se snažte vybírat kvalitnější materiál, se kterým vám poradí v odborných obchodech. Zaměřte se tak na specializované prodejny, kde se zahradničením zabývají. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu.

Kvalitní trávní směsi vám mohou rychle klíčit a růst. Kromě toho vás překvapí svou nádherně zelenou barvou a vysokou kvalitou.

U nově vyseté trávy nezapomeňte na častou a důkladnou zálivku. Rozhodně nesmíte dopustit vyschnutí semen, a to alespoň po dobu prvních několika dnů. Vše potřebné pro zahradní zavlažování najdete zde.

Postupně na zálivce ubíráme.

V neposlední řadě se zaměříme na kvalitní živiny. Jedná se o produkt, který je velmi podobný trávní směsi, jen s tím rozdílem, že se nejedná o novou trávu, ale živiny, které jsou pro správný růst zapotřebí.

Jarní příprava trávníku je tedy u konce. Během jara jen dodržujte na zahradě a trávníku čistotu. Odstraňujte všechny nečistoty, včetně mechu.

Mohlo by vás také zajímat…

Jak položit dřevěnou podlahu

Jak položit dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha se vrací do módy a vystřídala tak koberce a plovoucí podlahy, které dlouhá léta ovládaly trh. Pokud i vy přemýšlíte nad rekonstrukcí a nejste si jisti, jak položit dřevěnou podlahu správně, je tento článek určen přesně pro vás. Ukážeme si totiž, jak ji...

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti baví nejenom malé, ale i velké občany po celém světě. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste stolní fotbálek svým dětem pořídili, je potřeba se zaměřit na několik faktorů. Zároveň doporučuji vyhnout se nákupu od pofidérních obchodů, nebo ze...

Jaké čerpadlo vybrat do studny

Jaké čerpadlo vybrat do studny

Vlastní studna je obrovskou výhodou pro celou rodinu. Nemusíte se spoléhat na vodárny a mimo jiné i ušetříte nemalé finanční prostředky, co se týče pitné vody. Jestliže nemáte pitnou vodu ve studně, můžete vodu využívat k jiným účelům, ať už se jedná o zálivku zahrady...