Jaké čerpadlo vybrat do studny

Studna

Vlastní studna je obrovskou výhodou pro celou rodinu. Nemusíte se spoléhat na vodárny a mimo jiné i ušetříte nemalé finanční prostředky, co se týče pitné vody.

Jestliže nemáte pitnou vodu ve studně, můžete vodu využívat k jiným účelům, ať už se jedná o zálivku zahrady nebo jiné činnosti. Měli byste ovšem vědět, jaké čerpadlo do studny se vám bude hodit? Čerpadlo by vám mělo plnit to, co od něho vyžadujete. Kromě toho by se mělo jednat o kvalitní produkt, který vám vydrží po dobu několika let.

Jaké čerpadlo do studny?

Nemáte představu o tom, k čemu čerpadlo slouží? Jedná se o přístroj, který se stará o dopravu vody dvěma hlavními způsoby. Tím prvním je tzv. nasávací systém, zatímco druhým systémem je vytlačování.

Po jakém sáhnout a jaké čerpadlo vybrat do studny? Záležet bude na několika faktorech.

V první fázi si stanovte, jakou vodu vlastně budete čerpat. Jedná se o pitnou, užitkovou nebo znečištěnou?

V případě využití pro pitnou vodu zvolte povrchové nebo ponorné čerpadlo do studni. Velký výběr najdete např. na eshop Reded, který se na čerpací techniku specializuje.

Jaké čerpadlo vybrat do studny

U užitkové vody jej pojistěte pro jistotu filtrem proti nečistotám.

Ohledně znečištěné vody se raději zaměřte na kalová čerpadla, která jsou vybavená speciální mřížkou.

Výběr dále ovlivňuje i samotné místo. Bude se jednat o čerpání vody ze studny nebo vrtu, popřípadě potoku? Tady máme jasno, vzhledem k tomu, že se článek zaměřuje na výběr čerpadla pro studnu.

Rozdíl je totiž v hloubce čerpání, kdy povrchová čerpadla zvládají maximální hloubku 8 metrů, ponorná nemají problém i s daleko větší hloubkou.

Čerpání ze studny!

V článku, jak jistě víte se zaměřujeme na studnu a využívání pro zahrádku, popřípadě domácnost.

Tady vám hravě postačí plastová čerpadla, která pořídíte za levnější finanční prostředky. Zátěž by ovšem neměla překračovat hranici 24 hodin. Pokud tomu tak bude, raději se poohlížejte po kvalitnějších čerpadlech.

Na zalévání či přečerpávání vody z bazénu vám bohatě postačí čerpadla s velkým průtokem a menším tlakem. Pomocí tohoto čerpadla budete schopni odčerpávat větší množství vody z bazénu nebo jímek.

Mohlo by vás také zajímat…

Jak položit dřevěnou podlahu

Jak položit dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha se vrací do módy a vystřídala tak koberce a plovoucí podlahy, které dlouhá léta ovládaly trh. Pokud i vy přemýšlíte nad rekonstrukcí a nejste si jisti, jak položit dřevěnou podlahu správně, je tento článek určen přesně pro vás. Ukážeme si totiž, jak ji...

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti baví nejenom malé, ale i velké občany po celém světě. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste stolní fotbálek svým dětem pořídili, je potřeba se zaměřit na několik faktorů. Zároveň doporučuji vyhnout se nákupu od pofidérních obchodů, nebo ze...

Připravte svůj trávník na jaro

Připravte svůj trávník na jaro

Jarní příprava trávníku je velice důležitá, protože během zimního období svým způsobem odpočíval. Pokud chcete mít letos krásný trávník, je potřeba se mu začít včas věnovat. Přípravy na jaro byste v žádném případě neměli podceňovat. Na druhou stranu se nemáte...