Investice do kvalitní přikrývky se vyplatí

Pokud jste si zakoupili do svého bytu nebo rodinného domu novou postel a rádi byste uvítali změny, je nejvyšší čas se zaměřit na další důležitou součást, a tou je přikrývka. Investice do kvalitní přikrývky se bezesporu vyplatí, protože se vám následně bude lépe spát. Jestliže tedy přemýšlíte nad tím, jak vybrat kvalitní přikrývku, už nemusíte. S tímto tématem vám rádi poradíme. Pojďme se na to společně podívat.


Kvalitní přikrývky jsou investice do vašeho zdraví


Lidé se při koupi kompletního vybavení na spaní zaměřuji na postel a matraci. Co se týče ložní soupravy, na to ohledy příliš neberou. Následně se tak může stát, že přikrývka nesplňuje vámi považované normy, což vede k nekvalitnímu spánku.

Divili byste se, co všechno vám omezuje kvalitní spánek. Už teď vám můžeme prozradit, že přikrývka k tomu rozhodně patří. U ní je správné zaměřit se na hmotnost, kvalitu a hřejivost.

Přikrývka by měla být dostatečně teplá, aby vás v zimě zahřála. Váha přikrývky by zase neměla být těžká. Na jaké další faktory se zaměřit?


Ještě před tím, než se dostaneme k dalším faktorům, je potřeba si připomenout, co je u výběru přikrývky důležité.

U výběru přikrývky se zaměřte na hmotnost. Přikrývka by měla být lehká, vaše tělo by ji na sobě nemělo témě vůbec pociťovat.

Dále musí být přikrývka vhodná pro vaše tělo, jinými slovy by se měla tvaru vašeho těla přizpůsobit. Mezi další faktory patří i funkčnost, výroba a použitý materiál. Zaměřte se tedy na kvalitní výrobky, a to i přes to, že se cenově budou pohybovat v jiném rozmezí. Jestliže tak učiníte, náhle zjistíte, že je váš spánek mnohem kvalitnější.

Kvalitní přikrývky jsou investicí do vašeho zdraví


Přikrývka podle ročního období


Zatímco na zimu se hodí přikrývka lehká, za to však hřejivá, v létě oceníte přesný opak. Nebojte se tedy pořídit více než jednu přikrývku, a to podle ročního období. Na léto vyhledejte takový produkt, který bude jednak lehký a jednak méně hřejivý.

Pokud nechcete investovat do dvou přikrývek (letní a zimní), dá se ještě pořídit i celoroční přikrývka.

Ta je často tvořena dvěma k sobě připnutými vrstvami, kdy si jednu z nich v létě jednoduše odepnete.

Celoroční přikrývky od českého výrobce můžete zakoupit např. na eshopu www.odAndulky.cz.

Mohlo by vás také zajímat…

Velké srovnání – Nejlepší čerpadla 2020

Velké srovnání – Nejlepší čerpadla 2020

Vodní čerpadlo je žádaný pomocník nejen pro domácí účely, ale také do komerčního provozu. Jeho účel je velmi prostý. Všechno, co po čerpadlu chcete je, aby přepravilo vodu z jednoho místa na místo jiné. Voda, kterou chcete přepravit, může být...

Jak položit dřevěnou podlahu

Jak položit dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha se vrací do módy a vystřídala tak koberce a plovoucí podlahy, které dlouhá léta ovládaly trh. Pokud i vy přemýšlíte nad rekonstrukcí a nejste si jisti, jak položit dřevěnou podlahu správně, je tento článek určen přesně pro vás. Ukážeme si totiž, jak ji...

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti

Stolní fotbálky pro děti baví nejenom malé, ale i velké občany po celém světě. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste stolní fotbálek svým dětem pořídili, je potřeba se zaměřit na několik faktorů. Zároveň doporučuji vyhnout se nákupu od pofidérních obchodů, nebo ze...